GSM-сигнализация "OKO-EX

Аватар користувача
boby
Гуру
Повідомлень: 2674
З нами з: 25 грудня 2013, 20:16

Re: GSM-сигнализация "OKO-EX

Повідомлення boby »

там спільная код база логіки для око-и2 (остання версія 2.4.0) та для око-ех (остання версія Е.4.2), тобто при однакових налаштуваннях даної частини прилади повинні вести себе одинаково. Але то потребує більше ретельної перевірки. В даному конкретному випадку відразу ж і не збагнеш доцільність одночасного використання "імітація присутності" та "робота за розкладом", бо сама "імітація присутності" жорстко привязана до стану охорони. І як правило використовується для керування деякого "освітлення", наприклад, торшер. Тобто, коли охорона ввімкнена, то на стан виходу впливають команди "випадкового" вкл/викл через деякі проміжки стану. Наче хтось є вдома. А коли охорона вимкнена, то команд "випадкового" вкл/викл немає. в такому випадку користувач може сам вмикати вимикати торшер коли йому заманеться.
А яку ж гармонійну логіку зробити, якщо до вищеописаного накласти ще й "робота за розкладом"?
І яка доцільнсть такої логіки?
Як варіант, коли охорона ввімкнена, то робимо імітацію за розкладом, а коли вимкнена, то розкладом нехтуємо. Треба буде детальніше переглянути код, бо точно вже і не памятаю, як там наразі буде себе вести система при подібних налаштуваннях, тобто що саме є пріоритетом, коли одночасно виникають взаємно протилежні умови.
тяжело начинать с нуля, но тяжелее с глубокого минуса
Аватар користувача
Igodor
Чудовий
Повідомлень: 366
З нами з: 15 вересня 2016, 21:18
Звідки: Харків

Re: GSM-сигнализация "OKO-EX

Повідомлення Igodor »

В мене на обох приборах останні версії ( 2.4.0 та Е.4.2).
На OKO-U2 та OKO-EX я використовую однотипні режими та налаштування.

OKO-U2. Коли під охороною, то виходи з одночаснм використанням "імітація присутності" та "робота за розкладом" вмикають "торшери" тільки в той проміжок часу, який задан у розкладі. Навіщо їх вмикати вдень ? Ми це вже обговорювали три роки тому, коли ви доробляли прошивку OKO-U2 за моїми побажаннями та рекомендаціями. Коли не під охороною, то ці виходи не вмикаються самі та не вимикаються. Все логічно і працює так вже давно.

OKO-EX. Коли не під охороною, то ці виходи не вмикаються самі але не вимикаються кожні півгодини, коли за розкладом для "імітація присутності" повинні бути вимкнуті. Коли під охороною, ще не перевіряв як працює. Перевірю пізніше.
До людей треба ставитися м'якше, а на питання дивитися ширше
Аватар користувача
Igodor
Чудовий
Повідомлень: 366
З нами з: 15 вересня 2016, 21:18
Звідки: Харків

Re: GSM-сигнализация "OKO-EX

Повідомлення Igodor »

Igodor писав: 03 листопада 2020, 08:20 Пробачте, помилився. Немає коригування постів.
OKO-EX. Коли не під охороною, то ці виходи не вмикаються самі але самі вимикаються кожні півгодини, коли за розкладом для "імітація присутності" повинні бути вимкнуті. Коли під охороною, ще не перевіряв як працює. Перевірю пізніше.
До людей треба ставитися м'якше, а на питання дивитися ширше
Аватар користувача
boby
Гуру
Повідомлень: 2674
З нами з: 25 грудня 2013, 20:16

Re: GSM-сигнализация "OKO-EX

Повідомлення boby »

зрозуміло, що щось не до кінця логічним та гармонічним вишло при одночасному "імітація" та "розклад".
але дивно й те, що в око-и2 та око-ех дещо по різному. Бо насправді геть для УСІХ око з конфігуратором (и2/про/7с/прох/ех ...) фізично існує лише один загальний проект зі спільною код-базою логіки. Відрізняється лише в можливостях периферії (кількість входів/виходів, наявність 485 тощо). тобто, якщо змінюємо деяку логіку наприклад для 7с, то всі ці зміни автоматично будуть і для усіх решти приладів.
Щодо доцільності та гармонічності, то вона буде залежати від конкретної потреби користувача. Якщо у якості "імітації" використовувати "торшер", який також є необхідність використовувати при вимкненій охороні лише за бажанням користувача, нехтуючи "розклад", як у вашому випадку, то все логічно. а якщо я використовую для "імітації" підсвітку акваріума, то для мене буде зовсім не логічно. Я хочу, щоб при ввімкненій охороні була "імітація" за розкладом, а при вимкненій охороні, щоб підсвітка автоматично вкл/викл за розкладом, забезпечуючи нормальне чи мінімально необхідне освітлення флори акваріума.
Наразі точно і не відомо, скільки взагалі користувачів використовують одночасно "імітація" та "розклад", крім вас ) Цілком можливо, що ви один лише такий, бо якби був ще і любитель акваріумних рибок, випадок якого описано вище, то ми б уже про це знали )))

ПС.
спробую покопатися більш детально в проекті та виявити причину "нелогічності" саме для око-ех. проект уже "заростає бородою", тому буде тяжкувати згадувати і саме головне - не зламати все те, що працює )))
тяжело начинать с нуля, но тяжелее с глубокого минуса
Аватар користувача
Igodor
Чудовий
Повідомлень: 366
З нами з: 15 вересня 2016, 21:18
Звідки: Харків

Re: GSM-сигнализация "OKO-EX

Повідомлення Igodor »

Прийміть мої вибачення. Був неправий в тому, що OKO-U2 працює так як я писав вище. Посипаю голову попілом :oops:
Працює однаково з OKO-EX - виключає виходи. З'ясував це зараз, коли протестував в денний час.

А раніше не помічав такого та у дружини питав, яка на на дачі більше часу користується тими приладами, що використовуються для імітації (телевізор та світло у кімнаті). А не помічали тому, що ми ними користувалися в ручному режимі в той проміжок часу, який заданий в розкладі для імітації. А на OKO-EX засидівся довше розкладу, ось і помітив.

Так що маємо, те що маємо, а не так, як хотілося.

П.С. Використання для "імітації" підсвітки акваріума не має великого сенсу. Її скоріш за все не побачиш з вулиці.
До людей треба ставитися м'якше, а на питання дивитися ширше
Аватар користувача
Igodor
Чудовий
Повідомлень: 366
З нами з: 15 вересня 2016, 21:18
Звідки: Харків

Re: GSM-сигнализация "OKO-EX

Повідомлення Igodor »

Добре що тільки вимикає, а не вмикає. Якщо б вмикало було б гірше для використання. Хоч і не логічно.
А те що вимикає - це можна сказати що не баг, а така фіча - вимикати прилади забудькуватих господарів, навіть якщо вони вдома :)
До людей треба ставитися м'якше, а на питання дивитися ширше
Аватар користувача
boby
Гуру
Повідомлень: 2674
З нами з: 25 грудня 2013, 20:16

Re: GSM-сигнализация "OKO-EX

Повідомлення boby »

ну тепер все зрозуміло та стало на свої місця )
я так розумію, наразі краще не лізти в код проекту та не правити цей баг/фічу, вірно? принаймі це не є критичним, я так гадаю )
тяжело начинать с нуля, но тяжелее с глубокого минуса
Аватар користувача
Igodor
Чудовий
Повідомлень: 366
З нами з: 15 вересня 2016, 21:18
Звідки: Харків

Re: GSM-сигнализация "OKO-EX

Повідомлення Igodor »

Не критичне.
Навіть, якщо вимикає в присутності господаря, завжди можна вручну знов включити.
Мабуть не треба лізти, залишайте як є .
До людей треба ставитися м'якше, а на питання дивитися ширше
vikingua
Гість
Повідомлень: 4
З нами з: 20 вересня 2022, 21:29

Re: GSM-сигнализация "OKO-EX

Повідомлення vikingua »

Підкажіть, будь ласка, чи можна підключати температурні датчики за 2-х провідною схемою з фантомним живленням
Аватар користувача
boby
Гуру
Повідомлень: 2674
З нами з: 25 грудня 2013, 20:16

Re: GSM-сигнализация "OKO-EX

Повідомлення boby »

спробуйте, але не факт, що запрацює)
ну і звісно ж, якщо навіть і запрацює, то відстань буде менша, ніж без "фантомного".
тяжело начинать с нуля, но тяжелее с глубокого минуса
Відповісти

Повернутись до “GSM сигналізація OKO-EX”