Контроль протічок води та проблеми з TRX-PRO

Спочатку прочитайте тут
Відповісти
jugun
Тихоня
Повідомлень: 5
З нами з: 22 квітня 2016, 21:13

Контроль протічок води та проблеми з TRX-PRO

Повідомлення jugun »

Вітаю усіх!
Поділюся своїм досвідом реалізації недорогого рішення контролю протічок води у приватному будинку.
Будуюся уже сім років. За цей період уже тричі відбувався прорив водяних труб (холодна вода). Після третього прориву я вирішив, що встановлення захисту від таких речей таки є необхідним :D
На цей момент уже був встановлений GSM-комунікатор OKO-U2. Цей комунікатор я вирішив використати як головну логіку. План був наступним:
1. У чотирьох попередньо визначених критичних місцях будуть розміщені датчики протічки. На аліекспрес замовив чотири безпровідні датчики (загальна їх вартість - 11.44 дол. США). Датчики працюють на частоті 433 Мгц; модуляція - ASK.
2. У якості приймача придбав приймач-передавач радіодатчиків і брелоків TRX-PRO-SMA.
3. Виконавчий пристрій (дюймовий шаровий кран з електроприводом) також було замовлено на аліекспрес за 30 доларів США. Щоб не спалити виходи на GSM-комунікаторі, я спаяв блок реле на 12 вольт. Ці реле можуть комутувати до 10А, чого вистарчить із дуже величезним запасом. Цей кран буде розміщено у розподільчому колодязі, що знаходиться за межами будинку.

Логіка наступна - спрацювання будь-якого з чотирьох датчиків протічки ініціює тривогу у охоронній групі 2 на OKO-U2. Перший вихід на OKO-U2 запрограмований включатися на 20 секунд при тривозі у охоронній групі 2 - спрацювання виходу подає напругу на реле, яке в свою чергу комутує 12 вольт на електропривід шарового крану (безпосередньо з акумулятора 12В/7А). Кран перекривається за 15 секунд. Паралельно я отримую дзвінок та СМС з GSM-комунікатора про протічку.
Для відкриття шарового крану можна включити вихід 2 із смартфону. Або скористатися звичайним ручним тумблером (був припаяний у блоці реле). Щоб кран не закисав я збирався запрограмувати додаткові виходи OKO-U2 на роботу по графіку (закривати/відкривати шаровий кран мінімум один раз на місяць)
Увесь бюджет на таку систему склав 1400 грн (без вахування комунікатора).

А тепер про проблеми.... Як не старався, не зміг запрограмувати датчики протічки на GSM-комунікаторі. У рамках тесту також не вдалося підключити до комунікатора брелок від UMB-100H. TRX-PRO все ж працює - успішно вдалося підключити радіорозетку Expert.
Прошу допомогти порадами. Датчики протічки побудовані на кодері EV1527. Можливо все ж можна досягнути позитивного результату? Вичитав на одному з сайтів таку штуку:
"Если все сделано правильно, но датчик не распознается
a) Частоты работы датчика и приемника не совпадают. Например, система работает на частоте 433MHz, а датчик на 315MHz.
b) Различные сопротивления резистора на генераторах системы и датчика (например не 4.7M).
Типовое значение сопротивлений для кодеков EV1527 это (Ом) 300K, 330K, 360K, 390K и 430K. Как правило кодеки EV1527 с сопротивлением 300 K могут успешно работать с системами PT2262 имеющими сопротивление в диапазоне от 1.5M до 4.7M."

Хтось може оцінити ідею заміни опору на датчику на інший номінал? Чи проблема у чомусь іншому?
Буду вдячний за будь-яку допомогу.
Аватар користувача
boby
Гуру
Повідомлень: 2674
З нами з: 25 грудня 2013, 20:16

Re: Контроль протічок води та проблеми з TRX-PRO

Повідомлення boby »

jugun писав:.. Як не старався, не зміг запрограмувати датчики протічки на GSM-комунікаторі. У рамках тесту також не вдалося підключити до комунікатора брелок від UMB-100H. TRX-PRO все ж працює - успішно вдалося підключити радіорозетку Expert.
Справа в тому, що приймач-передавач ТРХ-ПРО від око працює на 433МГц несучій та з ООК-модуляцією і декодує лише сигнал формату Visonis PowerCode (наприклад, датчики Visonis, Focus, ОКО, Потенціал), тобто ваші сенсори він ніколи "не побачить", незалежно від "підбору резисторів". Також у нього є "бонус" - він вміє "емулювати" рідний пульт від радіорозеток Ехперт, тому він може передавати команди безпосередньоно на радіорозетки Ехперт.

ПС.
там де ви купували датчики, спробуйте знайти і "рідний" для них приймач, вихід якого вже підєднаєте до одніє з вільних проводових зон гсм-контролеру, налаштованоі як "цілодобова".
тяжело начинать с нуля, но тяжелее с глубокого минуса
Аватар користувача
Igodor
Чудовий
Повідомлень: 366
З нами з: 15 вересня 2016, 21:18
Звідки: Харків

Re: Контроль протічок води та проблеми з TRX-PRO

Повідомлення Igodor »

Не знаю, де у вас знаходяться ці критичні місця протікання.
Але я б мабуть по перше проаналізував іх та в першу чергу зробив заміну труб та коплектуючих для зменшення кількості цих місць. Це будуть більш суттеві вкладення коштів, які значно зменшать ризик виникнення аварійних ситуацій.
А по друге - робив би систему контролю протікання на дротових датчиках. Це надійніше та й дешевше. Якщо є проблема протягнути дроти від великої кількості датчиків до OKO-U2, то я б розглянув варіант об'єднання усіх дротових датчиків у одну дротову зону з підключенням її до якогось дешевого бездротового датчика, наприклад https://xn--j1ahb.xn--j1amh/ohrannaya-s ... anie/p158/
До людей треба ставитися м'якше, а на питання дивитися ширше
jugun
Тихоня
Повідомлень: 5
З нами з: 22 квітня 2016, 21:13

Re: Контроль протічок води та проблеми з TRX-PRO

Повідомлення jugun »

Дякую за відповіді.
Так, як основний варіант розглядаю придбання рідного приймача для датчиків. Це не ідеальний варіант - так як створюється ще одна точка можливої відмови. Та і чекати на доставку треба близько місяця((( Але тут, судячи зі всього, нічого не вдієш. Я якраз і боявся, що проблема у протоколах зв'язку.

Стосовно провідних датчиків - на поточний момент це уже не варіант. Ремонт практично завершено і дроти передбачено не було((
А стосовно заміни труб і комплектуючих - усе зроблено на совість; як "для себе", усі роботи по "воді" ми робили з тестем і не халтурили))).
В усіх трьох випадках основною причиною протічки ставав гідроудар з насосної станції (з міста). У першому випадку тріснула вхідна пластикова труба. Дрцгий раз - як ножем зрізало заводську бронзову чи латунну заглушку. А третій раз - пластикову трубу гідроударом витягнуло на кілька міліметрів з стандартного кріплення. А ще стоять пральна і посудомийна машинки. А у мого сусіда колись розірвався гнучкий шланг, який підводить воду до зливного бачка унітазу. Усі такі випадки стовідсотково перекрити неможливо.
jugun
Тихоня
Повідомлень: 5
З нами з: 22 квітня 2016, 21:13

Re: Контроль протічок води та проблеми з TRX-PRO

Повідомлення jugun »

boby писав:
jugun писав:.. Як не старався, не зміг запрограмувати датчики протічки на GSM-комунікаторі. У рамках тесту також не вдалося підключити до комунікатора брелок від UMB-100H. TRX-PRO все ж працює - успішно вдалося підключити радіорозетку Expert.
Справа в тому, що приймач-передавач ТРХ-ПРО від око працює на 433МГц несучій та з ООК-модуляцією і декодує лише сигнал формату Visonis PowerCode (наприклад, датчики Visonis, Focus, ОКО, Потенціал), тобто ваші сенсори він ніколи "не побачить", незалежно від "підбору резисторів". Також у нього є "бонус" - він вміє "емулювати" рідний пульт від радіорозеток Ехперт, тому він може передавати команди безпосередньоно на радіорозетки Ехперт.

ПС.
там де ви купували датчики, спробуйте знайти і "рідний" для них приймач, вихід якого вже підєднаєте до одніє з вільних проводових зон гсм-контролеру, налаштованоі як "цілодобова".

А чи можна перепрошити приймач-передавач ТРХ-ПРО щоб заставити його працювати з простішими датчиками?
Аватар користувача
boby
Гуру
Повідомлень: 2674
З нами з: 25 грудня 2013, 20:16

Re: Контроль протічок води та проблеми з TRX-PRO

Повідомлення boby »

не можна, бо її (такої прошивки) не існує в природі (
тяжело начинать с нуля, но тяжелее с глубокого минуса
Аватар користувача
Igodor
Чудовий
Повідомлень: 366
З нами з: 15 вересня 2016, 21:18
Звідки: Харків

Re: Контроль протічок води та проблеми з TRX-PRO

Повідомлення Igodor »

Датчики протікання це звісно добре і зайвими вони мабуть не будуть.
Але ж ви виявили основну причину аварій.
jugun писав:В усіх трьох випадках основною причиною протічки ставав гідроудар з насосної станції (з міста).
Мабуть з цією причиною треба розібратися в першу чергу. Існують же різні засоби захисту від гідроудару.
До людей треба ставитися м'якше, а на питання дивитися ширше
Відповісти

Повернутись до “Найчастіші запитання”