Подключение и настройка датчиков к OKO Pro X

Аватар користувача
boby
Гуру
Повідомлень: 2674
З нами з: 25 грудня 2013, 20:16

Re: Подключение и настройка датчиков к OKO Pro X

Повідомлення boby »

при стандартном обеспечении питания контроллера (внешний БП 15В и резервный АКБ на плату) будет самый верный контроль вкл\выкл 220, отсоединение/подсоединение АКБ и разряжен/заряжен АКБ. при использовании внешнего ББП со своим резервым АКБ могут быть ньюансы. только вкл/выкл 220 и разряд АКБ, на остальное не обращайте внимание.
джампер 3 инженерный (для тестирования) - он закорачивает ключ, который подает питание от контроллера заряда на ядро контроллера.

чтобы ответить что-то внятное на вопрос "а что могло быть", необходимо считать реальный конфиг с прибора и слогировать проблемную ситуацию конфигуратором. оба файла на support@oko.org.ua для более детального анализа. А иначе - это "гадание на кофейной гуще"
тяжело начинать с нуля, но тяжелее с глубокого минуса
olegkhm
Досвідчений
Повідомлень: 88
З нами з: 28 січня 2018, 09:09

Re: Подключение и настройка датчиков к OKO Pro X

Повідомлення olegkhm »

Спасибо!
Boby, уже сбросил лог файлы и конфигурацию на почту.
Заранее благодарю!
Аватар користувача
boby
Гуру
Повідомлень: 2674
З нами з: 25 грудня 2013, 20:16

Re: Подключение и настройка датчиков к OKO Pro X

Повідомлення boby »

дякую за детальні дані.
виходячи з налаштувань приладу та даних логування, схоже на те, що є рідкісний баг, який виникає при певних умовах. я в свій око-прох залив саме ваші налаштування та закоротив IN-1 Ext-0 (out-1) на мінус. так і не вдалося підловити вашу ситуацію ((( і в конфігураторі на Моніторинг весь час показує Budka NORMA. тому є пару запитань:
1) коли система працює без підключення до Конфігуратор (в бойовому режимі), то по цій зоні все як слід? тобто, не виникає глюк з КЗ тривога, а лише при обриві мінуса ТРИВОГА, а при появі - НОРМА? Чи при появі мінусу виникає КЗ Тривога?
2) за яких саме умов при роботі з конфігуратором у вас виникає даний баг і чи це завжди/регулярно? Підєднуєте повністю знеструмлений прилад кабелем ЮСБ і він стартує чи прилад живиться від АКБ (без 220В) а ви підключаєете кабель до ПК (так можна робити)? Хочу спробувати відтворити у себе на столі ваші умови, щоб стабільно тригерити цей баг, що полегшить його фікс.
тяжело начинать с нуля, но тяжелее с глубокого минуса
olegkhm
Досвідчений
Повідомлень: 88
З нами з: 28 січня 2018, 09:09

Re: Подключение и настройка датчиков к OKO Pro X

Повідомлення olegkhm »

Boby, такого багу за тиждень роботи не було. Смс такі не приходили. Виявилось тільки сьогодні. Сьогодні я під'єднав датчик температури, чомусь на долю секунди клацнуло реле сигналізації (хоча в інструкції написано, що має моргнути світлодіод), я вимкнув живлення, і від'єднав АКБ. Пропаяв скрутки. (Я до датчика температури підвів довші проводи від клем, тому вийшли скрутки). Підключив ноутбук, підключив АКБ, і тоді живлення. Включив моніторинг, і прийшла смс "КЗ будка тривога"., Перед смс ніби звонила. Сирена не кричала.
Що цікаво, на моніторингу зона Будка була зелена - норма. Я навіть спеціально перевіряв, відкривав/ закривав двері там, тоді стан відповідно змінювався.
Потім зняв клему з АКБ, вимкнув світло, закрив порт, дістав кабель. Підключив АКБ, ввімкнув живлення. Смс більше не приходило.
olegkhm
Досвідчений
Повідомлень: 88
З нами з: 28 січня 2018, 09:09

Re: Подключение и настройка датчиков к OKO Pro X

Повідомлення olegkhm »

Контролер стартує від ЮСБ. Мені здається, став дзвонити одразу після приєднання АКБ. Таке враження, що одразу як отримав живлення.
Аватар користувача
boby
Гуру
Повідомлень: 2674
З нами з: 25 грудня 2013, 20:16

Re: Подключение и настройка датчиков к OKO Pro X

Повідомлення boby »

ясно. спробую таку ж послідовність - поганяю різні варіанти. Дійсно рідкісний баг, який при типовій екплуатації не проявляється, бо було б вже давно куча звернень з цього приводу. багато хто використовує більш, ніж 8 провідних зон, саме заради цього і беруть око-прох. Звісно ж, потрібно розуміти, чим складніший прилад (периферія/налаштування), тим більша ймовірність існування "рідкісного багу", бо ж усі комбінації налаштувань/послідовності дій тощо неможливо протестувати. Основні баги виловлюються та фіксяться ще на етапі проектування/тестування приладу. Ну а далі більш рідкісні баги, особливо при нетипових ситуаціях, як правило виловлюють самі користувачі ))) Саме найтяжче тут - це виявити закономірність винекнення багу, а це вже 50% успіху у його фіксації )))

Щодо короткого сигналу сирени під час "привязки" термодатчиків, точбаттонів, то це спеціально було зроблено в свій час на прохання інсталяторів. Бо не завжди є можливість дивитися на світлодіод під час привязки і не є зрозумілим, привязка відбулася чи ні. тобто коротенький сигнал світлодіода дублюється ще й на сирені під час привязки, щоб орієнтуватися, що привязка відбулася.
тяжело начинать с нуля, но тяжелее с глубокого минуса
olegkhm
Досвідчений
Повідомлень: 88
З нами з: 28 січня 2018, 09:09

Re: Подключение и настройка датчиков к OKO Pro X

Повідомлення olegkhm »

Тож таке. Маю до вас прохання: якщо вдасться виловити цей баг, повідомте будь ласка, дуже цікаво чим це спровоковано.
olegkhm
Досвідчений
Повідомлень: 88
З нами з: 28 січня 2018, 09:09

Re: Подключение и настройка датчиков к OKO Pro X

Повідомлення olegkhm »

Вчора неточно висловився: Коля я під'єднував/ від'єднував АКБ, я мав на увазі АКБ із ББЖ, контролер і перифирія живиться від ББЖ із ББЖешним акумом, акумулятор, той який має приєднуватись на штатних клемах відсутній.
olegkhm
Досвідчений
Повідомлень: 88
З нами з: 28 січня 2018, 09:09

Re: Подключение и настройка датчиков к OKO Pro X

Повідомлення olegkhm »

Доброго дня!
Boby, знову маю до вас питання.
Якщо підключити сервіс по передачі даних на сервер, тобто спостерігати за об'єктом онлайн, як часто відбувається передача даних, і яка кількість байтів передається за 1 з'єднання (сесію)?
Чесно кажучи, в сфері ІТ технологій не сильний, і хочу прикинути, чи вартує взагалі цей сервіс підключати. Зараз там стоїть тарифний план КС Датчик, і там 30мб на борту на день. І от думаю, чи такої кількості досить.
Також маю таке питання. Наскільки я розумію, туди можна підключити Wi Fi модуль. Якщо провести інтернет, і поставити роутер, чи технічно можна підключити моніторинг на сервер через wi-fi з примусово вимкненою передачею через мобільний інтернет?
Завчасно дякую!
Аватар користувача
Igodor
Чудовий
Повідомлень: 366
З нами з: 15 вересня 2016, 21:18
Звідки: Харків

Re: Подключение и настройка датчиков к OKO Pro X

Повідомлення Igodor »

olegkhm писав: 24 листопада 2020, 20:23 Якщо підключити сервіс по передачі даних на сервер, тобто спостерігати за об'єктом онлайн, як часто відбувається передача даних, і яка кількість байтів передається за 1 з'єднання (сесію)?
Частота передач залежить від параметру Періодичність передачі даних на сервер та частоти виникнення подій з вашими датчиками. Кількість байтів в пакеті змінна (залежить від кількості та стану періферії). Але вона невелика - до 250 байт. Точніше скаже Boby.

Я лише можу навести свою статистику. В мене теж КС Датчик.

Зараз Періодичність передачі даних на сервер= 2 хвилини.
Коли об'єкт під охороною (передаються здебільшого періодичні дані), то за день по статистіці КС виходить не більше 1Мб в сутки.

Коли не під охороною, крім періодичних даних коли на об'єкті ходять туди-сюди, то передаються пакети зміни стану датчиків руху. В такі дні виходить 2.5-3.5Мб в сутки. Колись ставив параметр Періодичність передачі даних на сервер = 1 хвилину. Був раза в два більше трафік. Але жодного разу не вилазив за 10 Мб в сутки.
До людей треба ставитися м'якше, а на питання дивитися ширше
Відповісти

Повернутись до “GSM сигналізація PRO-X”