Оплата за "інтернет" в мобільних додатках ОКО

Ответить
Аватара пользователя
Igodor
Превосходный
Сообщения: 362
Зарегистрирован: 15 сен 2016, 21:18
Откуда: Харків

Оплата за "інтернет" в мобільних додатках ОКО

Сообщение Igodor »


ОХОРОННА СИГНАЛІЗАЦІЯ
МОНІТОРИНГ ТРАНСПОРТУ
КОНТРОЛЬ ДОСТУПУ
ДЖЕРЕЛА ЖИВЛЕННЯ
ЕЛЕМЕНТИ РОЗУМНОГО ДОМУ
ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
ПЛАТФОРМА З ВІДКРИТИМ КОДОМ
ЗНЯТІ З ВИРОБНИЦТВА
B2B (ВСЕ ДЛЯ БІЗНЕСУ)
НОВИНИ
12 грудня, 2019 ОПЛАТА ЗА "ІНТЕРНЕТ" В МОБІЛЬНИХ ДОДАТКАХ ОКО04 грудня, 2019 ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЖИВЛЕННЯ27 листопада, 2019 КОНТРОЛЮЙ ТА КЕРУЙ. НОВА СИСТЕМА КОНТРОЛЮ ДОСТУПУ29 жовтня, 2019 ЖАХЛИВІ ЗНИЖКИ!!!15 жовтня, 2019 WI-FI ДАТЧИК ПРОТІКАННЯ ВОДИУСІ НОВИНИ
/ Новини / Оплата за "інтернет" в мобільних додатках ОКО
Оплата за "інтернет" в мобільних додатках ОКО

12 грудня, 2019
У зв’язку з постійним збільшенням навантаженням на ТСР-сервер ОКО та регулярною необхідністю збільшення операційних витрат на його функціювання, ТМ ОКО на протязі 2020 року планує поетапно перейти на платну основу за його користування.

Це стосується усіх раніше вироблених та нових приладів ТМ ОКО, які потребують ресурси ТСР-серверу ОКО, для користування їх функціональністю.

А саме, можливість керувати приладом, моніторити в онлайн його поточний стан та отримувати сповіщення від нього, використовуючи мобільні додатки ОКО з каналом зв’язку "інтернет". Бо в цьому випадку і прилад, і мобільний додаток використовують ресурси ТСР-серверу ОКО.

Хочемо зазначити, що керування приладом, його моніторинг та сповіщення від нього через СМС повідомлення або дзвінки не використовує жодних ресурсів ТСР-серверу ОКО. Тому, звісно ж, що дана функціональність приладу (СМС та дзвінки) не може бути платною на користь ОКО.

ТМ ОКО планує ввести помісячну оплату за користування вищенаведеною функціональністю у розмірі 5 грн. за прилад з можливістю "післяплати". Також надається кредит у розмірі 15 грн. на прилад.

Тобто, можна спочатку користуватися цією функціональністю до 3 місяців, а далі необхідно буде або сплатити 15 грн. боргу за фактичне користування та далі продовжувати користуватися, або не сплачувати нічого за те, чим вже скористувалися, але не мати змогу далі користуватися цією функціональністю, поки не сплатите заборгованість.

Тобто, якщо користувач вважає, що ціна/якість користування цією функціональністю не відповідає його очікуванням, то він нічого не сплачує, а також і не користується нею, тим самим додатково не навантажує ТСР-сервер ОКО.

Для нової продукції ТМ ОКО, наприклад, GPS-трекер AVTO-PRO, планується відразу ввести на платній основі вищезгадану функціональність, а до кінця першого півріччя 2020 року планується для усіх існуючих приладів ОКО ввести оплату за користування цією функціональністю.

Ціни та строки платного функціоналу можуть змінитися, тому слідкуйте на нашої розсилкою!
Новина не дуже приємна але цілком очікувана. Якщо надається якась безкоштовна послуга комерційною фірмою, то рано чи пізно при великій кількості користувачів виникне бажання зробити цю послугу платною. Щоб або покрити затрати на надання цієї послуги, або може ще й заробити на ній. Тут нема питань. І кожен користувач вірішить сам, наскільки йому потрібна ця послуга і скільки він готовий за неї заплатити. Як на мене, то 5 грн на місяць варто заплатити, щоб користуватись тими багатими можливостями мобільного додатку, на які користувачів вже підсадили розробники :) .

А в мене питання до цієї новини є такі:

1. Чи буде при відсутності оплати можливість використовувати віддалене конфігурування за допомогою програми конфігуратор ? Бо тут хоч також використовується ТСР-сервер ОКО (+FТР-сервер) . Але ж цим функціоналом він зовсім не навантажується.
2. Чи є перспектива появи персональних ТСР-серверів ОКО (виставлення на загал спрощеного варіанта ПЗ сервера) або альтернативних серверів ТСР-серверів ОКО (публікація протоколу обміну ТСР-сервера з конфігуратором та Андроїд додатком) ?
До людей треба ставитися м'якше, а на питання дивитися ширше
Аватара пользователя
boby
Гуру
Сообщения: 2568
Зарегистрирован: 25 дек 2013, 20:16

Re: Оплата за "інтернет" в мобільних додатках ОКО

Сообщение boby »

якщо обєм продажу деякого товару весь час збільшується, то така бізнес-модель, коли в ціну такого товару разово вкладено невелику частку деякої "довготривалої" підтримки, працює і досить довго може працювати. але це як "піраміда". Бо, коли настає час, коли обєм продажу такого товару вже не збільшується, або падає чи взагалі зникає, то вже не вистачає, або взагалі немає коштів для покривання постійно збільшуючих операційних витрат "інфраструктури". тому в подібних сценаріях є два варіанти: або відмовитися від цієї "інфраструктури" і тоді усі користувачі втратять можливість користуватися цим додатковим та достатньо зручним функціоналом, або утримувати цю "інфраструктуру" за рахунок користувачів даної функціональності.

1. віддалено конфігурувати можна двома шляхами:
а) на приладі вимкнена передача даних на тср-сервер око. А конфігуратором ви виклали на фтп-сервер око файл з налаштуваннями та відправили смс-команду на прилад, щоб той його залив собі. і навпаки - дали смс команду на прилад, щоб той виклав файл з налаштуваннями, а ви його конфігуратором скачали. тут дійсно ресурси транзитного тср-серверу око не використовуються. цим і надалі можна буде користуватися безкоштовно.
б) на приладі ввімкнена передача даних на тср-сервер око і він постійно тримає сокет з ним, використовуючи його ресурси (ОЗУ, СПЮ), щоб ви могли в довільний час з конфігуратора (Мониторинг - Соединиться) скачати/залити налаштування приладу. тут постійно використовуються ресурси тср-серверу око. за вийнятком того короткого часу, коли через фтп-сервер йде обмін файлами. це буде на платній основі.

Біллінг планується будувати на основі поведінки приладу. Якщо прилад напротязі поточного місяця жодного разу не робив зєднання на тср-сервер око, а з налаштуваннями приладу за замовчуванням це і є вимкнено, то з поточного балансу приладу (ідентифікація по його ИМЕИ) не буде знято жодної копійки. Якщо ж напротязі поточного місяця були зєднання приладу з тср-сервером око (тобто саме користувач це вмикав/вимикав на приладі з якихось причин), і не важливо скільки разів та як довго, то буде з балансу знято 5 гр.

2. вона є і досить давно, і нею деякі користувачі користуються, бо їх відразу ж цікавила "незалежність" від виробника .
скачати архів
http://ok.webhop.net/update/online/oko_online.zip
там є файл tcp_server_v25.jar
це і є тср-сервер око, але лише з функціональністю обміну даними між приладами та додатками
цей файл можна запустити на довільній ОС (вінда, лінух, сентос тощо), де є джава. саме на нього і переналаштувати прилади та андроід додаток.
тобто ви можете зробити свою власну спрощену "інфраструктуру" для обміну даними між вашим приладом та додатком та нести операційні витрати на іі підтримку і не залежати від "третьої особи", тобто виробника ОКО.
тяжело начинать с нуля, но тяжелее с глубокого минуса
Аватара пользователя
Igodor
Превосходный
Сообщения: 362
Зарегистрирован: 15 сен 2016, 21:18
Откуда: Харків

Re: Оплата за "інтернет" в мобільних додатках ОКО

Сообщение Igodor »

Дійсно - це в мене склероз або затупив.
Два роки тому спробував OKO-online та забув про те, що там був і tcp_server.jar.
Скачав останню версію. Пограюсь якось. Дякую за те, що продовжуєте підтримуєте це ПЗ.
До людей треба ставитися м'якше, а на питання дивитися ширше
Аватара пользователя
Igodor
Превосходный
Сообщения: 362
Зарегистрирован: 15 сен 2016, 21:18
Откуда: Харків

Re: Оплата за "інтернет" в мобільних додатках ОКО

Сообщение Igodor »

boby писал(а): 12 дек 2019, 22:30 Біллінг планується будувати на основі поведінки приладу. Якщо прилад напротязі поточного місяця жодного разу не робив зєднання на тср-сервер око, а з налаштуваннями приладу за замовчуванням це і є вимкнено, то з поточного балансу приладу (ідентифікація по його ИМЕИ) не буде знято жодної копійки. Якщо ж напротязі поточного місяця були зєднання приладу з тср-сервером око (тобто саме користувач це вмикав/вимикав на приладі з якихось причин), і не важливо скільки разів та як довго, то буде з балансу знято 5 гр.
Оплату почали знімати з 1.11.2020.
Підтвердіть, будь ласка, чи саме так, як ви тут описали, наразі налаштований білінг.
Тобто 1 числа знімається оплата за попередній місяць, якщо у ньому було хоч одне з'єднання з сервером.
До людей треба ставитися м'якше, а на питання дивитися ширше
Аватара пользователя
boby
Гуру
Сообщения: 2568
Зарегистрирован: 25 дек 2013, 20:16

Re: Оплата за "інтернет" в мобільних додатках ОКО

Сообщение boby »

саме так. для "старих приладів" (око-про, и2), які зняті зв иробництва, введення оплати за канал "через інтернет" відбулося раніше (десь на початку року). а для решти приладів поетапно напротязі року. з 1.11.2020 це сталося і для око-ех,прох,7с,с2
тяжело начинать с нуля, но тяжелее с глубокого минуса
Ответить

Вернуться в «TCP сервер ОКО (Monitor OKO)»