Сторінка 1 з 2

Безпричинне хаотичне спрацювання активних входів

Додано: 29 липня 2018, 11:05
Ярослав0172
Доброго дня. Сигналізація без жодних зауважень відпрацювала більше півтора року, в т.ч. майже рік з платою розширення (одна плата). Жодного хибного спрацювання чи іншого глюку. Останній рік жодних змін в схемі не відбувалось. Почалось з відсутності реакції на тонові сигнали, жодний тоновий сигнал не сприймався, натомість смс команди працювали. Короткотривало зняв напругу з плати, все запрацювало. Після постановки на охорону, через 2,5 години спрацьовує датчик руху на платі розширення, через 5 годин повтор цього ж датчика. Поміняв місцями датчики, переставив зони. Більше доби, все нормально. Спрацьовує датчик руху з основної плати (зовсім інший), через 3 години, спрацьовує датчик з плати розширення (також інший) і т.д..
Входи на платі розширення заведені в окрему групу, при відключенні цієї групи, хибні спрацювання на основній платі відсутні. (Серйозні перебої з звязком, чого не було раніше, мережа то є то немає. Система працює від блоку живлення з зовнішнім акумулятором, присутні часті скачки напруги, що призводить до переключення по живленні мережа, акумулятор).
Я так розумію, що якщо все нормально при виключеній групі з плати розширення, справа в ній? Підскажіть як вийти з ситуації, що склалась.

Re: Безпричинне хаотичне спрацювання активних входів

Додано: 29 липня 2018, 12:26
boby
щодо тонових команд, то таке цілком можливо. Особливо, коли у реальній розмові на звичайному мобільному телефоні у місці знаходження приладу у вас часті випадання букв, складів, слів, "квакання" тощо. за таких умов ймовірність декодування тонового сигналу низька. також помічено, що в старих гсм-модулях сім900 дещо гірша детекція тонових сигналів у порівнянні з новими гсм-модулями сім800, що використовуються в око-прох.

щодо датчиків руху, то там потрібно проводити довготривалі дослідження для локалізації проблеми:
1) дуже малоймовірно, що і на платі розширення і на основній платі всюди, де підключені датчики руху, є апаратні проблеми по входах. А от де геркони, то там нема, я так розумію. також мала ймовірність, що є глюки в прошивці приладу саме по цій групі, на яку ви завели датчики руху, а по іншим групам такого нема, я так розумію. тому, вам потрібно НЕ вимикати цю групу з датчиками руху, а навпаки все ввімкнути, як було раніше. Але тепер на декілька діб кругом по входах, де підключені датчики руху, поставте перемички на мінус, відєднавши шлейфи датчиків від основної плати та плати розширення. Якщо хибні спрацювання по цій групі зникнуть, то логічно, що проблеми не в самому контролері та платі розширення. Потрібно шукати проблему далі (датчик, шлейф, зовнішній чинник). Ймовірність того, що з декількома датчиками сталася апаратна проблема дуже низька, тому лишаються "шлейф" та "зовнішній чинник"

2) подивіться на свою топологію шлейфів до датчиків руху, які хибно спрацьовують. чи не має у них спільних "точок перетину", де і виникає проблема.

3) проаналізуйте можливі "зовнішні чинники", які можуть давати спрацювання ваших датчиків руху, бо ПІР-сенсор цих датчиків реагує на багато речей, крім реальних людей/тварин, наприклад, протяг, запуск ртутних ламп, потужний ВЧ-сигнал, коли рядом є гсм-антена контролеру, пряме сонячне світло тощо. також зверніть увагу на те, чи пропадає у вас короткочасно живлення датчиків при вашій зовнішній системі резервування живлення (наскільки я зрозумів, то резервний АКБ НЕ підєднано саме до око-про), бо при пропаданні живлення датчика руху його тривожні контакти дають розрив, тобто тривогу по шлейфу.

Re: Безпричинне хаотичне спрацювання активних входів

Додано: 29 липня 2018, 13:04
Ярослав0172
В продовження. Самі датчики, як несправні відкидаємо, живлення також, перевірив. З восьми зон на основній платі та чотирьох на розширенні, лише по одному геркону, все решта датчики руху, всі однотипні. Так геркони не спрацьовували так само як і деякі датчики руху. При виключенні сигналізації на платі розширення, основна плата не спрацьовує, там 7 датчиків руху, хоча при включенні пл.роз. спрацьовує. Всі шлейфи йдуть окремо та сходяться в один жгут довжиною 0,5 м перед платою. Так постійно працювало. Перевірю спочатку закоротивши входи, а потім шлейфи можливо щось дасть виявити. Є шлейф що спрацьовує найчастіше (на платі розширення), а як він впливає на сусідні, що може бути не так?

Re: Безпричинне хаотичне спрацювання активних входів

Додано: 29 липня 2018, 22:59
boby
якщо є певна кількість датчиків руху, які хибно не спрацьовують, а лише певні датчики почали давати хибні спрацювання (деякі частіше, деякі рідше), то особисто я схиляюся до думки, що це "зовнішні чинники", вплив яких на ПІР-приймач датчика став більшим, ніж раніше (протяг, пряме сонячне світло тощо).
Щоб переконатися саме в цьому припущенні, для початку закоротіть входи з хибними спрацюваннями на мінус безпосередньо на контролері та платі розширення. Якщо вони зникнуть, то зніміть ці перемички та поставте "закоротки" безпосередньо всередині датчиків, по яким виникають хибні спрацювання, на їх тривожні контакти. Цим самим ви зможете переконатися, що і зі шлейфами все гаразд. Якщо все буде саме так, то тоді це і є підтвердженням мого припущення.

ПС.
при моєму припущення, доцільніше та швидше буде відразу ж поставити "закоротки" безпосередньо всередині датчиків, по яким виникають хибні спрацювання, на їх тривожні контакти. Якщо хибні спрацювання зникнуть по цим зонам, то це означає, що з приладами, з програмним кодом та зі шлейфами все нормально, тобто хибні спрацювання видають безпосередньо самі датчики, тобто вектор пошуку відразу ж буде у напрямку впливу "зовнішніх чинників".

Re: Безпричинне хаотичне спрацювання активних входів

Додано: 30 липня 2018, 09:13
Ярослав0172
Дякую, так і зроблю. Підскажіть, з практики, які чинники можуть впливати на сам шлейф. В даному випадку шлейф довжиною 50 метрів, з яких 35 метрів іде під землею, на глибині 0,5 м, в пластмасовій трубі (затікання води виключене), Живлення іде окремим дротом 0,75 кв.см. в цій ж трубі. На шлейфі стоїть три датчики руху, кожен на окремому дроті, нуль спільний. Чи впливає на шлейфи їх проходження по, біля великих металевих предметів (вага 100-200кг.)

Re: Безпричинне хаотичне спрацювання активних входів

Додано: 30 липня 2018, 10:49
boby
найбільш стійкий від "паразитних наводок", наприклад, від проведених неподалік силових кабелів 220В, є тип шлейфу "простий (без резисторів)".
Я таз зрозумів, що саме такий тип шлейфу ви використовуєте, вірно?
у вас тепер зявилися нові "деталі" вашого рішення, які потенційно теж в зоні ризику (наприклад, пошкодження шлейфу гризунами, значне окислення тощо). Тому пошук буде більш тривалим (
У вас є датчики, що не проходять по цій "трубі"? З ними все гаразд? Ви робили виміри опору шлейфів в нормальному/тривожному стані датчиків? Які значення у вас? Можливо внаслідок значного окислення опір шлейфу навіть в нормальному стані датчика є на "межі спрацювання". Опір шлейфу проводити при його фізичному відключенні від клеми входу контролера/плати розширення. Також варто поміряти напругу на клемах входів контролера/плати розширення відносно мінуса при підключеному шлейфі та нормальному/тривожному стані датчика. Які значення напруги у вас?

Re: Безпричинне хаотичне спрацювання активних входів

Додано: 30 липня 2018, 18:09
Ярослав0172
Так тип шлейфу простий (без резисторів). Спрацьовують і інші датчики, просто на цьому шлейфі найчастіше, один датчик. Обєкт на відстані, тому поки що, ще все не перепробував. Що можна вже сказати, що збоїв з основною платою немає (плата розширення підєднана, входи на ній не активні). Але цікаво, коли включаю плату розширення спрацьовки починаються як з основної плати, так і з розширення. А датчик з цього шлейфу обовязково спрацьовує, або першим, або другим. Міняв зонами, все одно він. Буду на місці все перепробую.

Re: Безпричинне хаотичне спрацювання активних входів

Додано: 01 вересня 2018, 10:51
Ярослав0172
Доброго дня. В продовження теми. В процесі необгрунтованих спрацювань, перестав працювати один з активних виходів, як виявилось коротке на вході плати реле (навантаження на виході 500Вт, включається при спрацюванні сигналізації). Замінив реле, поставив на інший вихід. Все прогнав, без шлейфів, з шлейфами, з датчиками, все працює жодних зауважень. Так виходить справа була в несправності реле, мабуть воно якось поступово, частково коротило. Чи можна відновити активний вихід, після короткого?

Re: Безпричинне хаотичне спрацювання активних входів

Додано: 01 вересня 2018, 11:17
boby
я наче раніше писав "... також зверніть увагу на те, чи пропадає у вас короткочасно живлення датчиків ... " )

наскільки я зрозумів, то у вас сталася "закоротка" обмотки реле, тому коли спрацьовував вихід виникало "просаджування" живлення на низькоомній обмотці реле. від цього живлення також працювали датчики руху, вірно?

якщо ключ виходу вже не працює, тобто пробитий на мінус чи в обриві, то його можна самотужки замінити, він там знаходиться поруч біля клеми. польовик IRLML2803. або надсилайте плату на ремонт виробнику.

Re: Безпричинне хаотичне спрацювання активних входів

Додано: 01 вересня 2018, 11:35
Ярослав0172
Думаю, що ситуація була наступна: Обмотка реле кінцево закоротила не відразу, так як при хаотичних спрацюваннях вихід ще працював, йшло "підкорочення" яке не вибивало ключ, тобто ключ це пропускав. Цей процес впливав на процесор, що призводило до хаотичного спрацювання датчиків, блокування тонових сигналів тощо. Коли ключ вибило, то пішов слабенький некерований постійний мінус. Ще в двох словах про відновлення, там просто потрібно замінити транзистор на виході.